14 Aralık 2009 Pazartesi

Çoook güzel.


sizin gorusunuz uzerine kızımın resim alanında gelismesine katkısı olması amacıyla, yasadım yerde evimin yakınında bulunan bir merkezde resim kursuna baslattım. Biz bu sene Moskovaya yerlestik, gectigimiz senelerde de cesitli Orta asya ulkelerinde bulunduk, 3 yıldır yurt dısındayız. Bu ulkelerde sanat ve spor alanlarında cocuklar cok destekleniyor. Devlet burda (Moskova) ucretsiz merkezler kurmus, okul yakınlarında bu merkezlerden herkes faydalanabiliyor. Ayrıca okullarda da bu alanda egitimler veriliyor. Aslında kominizm doneminden kalma, maalesef bugun artık pek cogu kapatılmıs, sayıları cok azalmıs.
Kısa tutmak gerekirse, sizinle arada sırada kızımın gelisimini paylasmak isterim.. Gorusleriniz bizim icin cok onemli. Ayırca bir de sorum olacak; resim dersi alması, teknik ogrenmesi, karikaturu gelistirir mi? Yoksa ikisini farklı mı dusunmek gerekir?
Ekte resimlerinden yine bir kac ornek gonderiyorum. Cok cok tesekkur ederim.
Derin saygılarımla ve sevgilerimle
Aynur Berber
---------------------------------------------------------------------
Aynur hanım;  Kızınız  Berca henüz 7 yaşında. Her şey yolunda gidiyor. Resim kursuna gitmesi çok iyi. Zaten resim bilgisi olmadan karikatür asla olmaz. Fazla yormadan, sıkmadan canı istediği  zaman çizeceği çalışmaları bana yollayın yayınlayayım. Güle oynaya, birlikte çizelim. Kızınızın antenleri çok açık ve çok yaratıcı., perspektif bilgisi bile şahane. Kabiliyet işte.Sanki tilerini uzun uzun araştırmış,denemiş ve çok erken ama sitil bile oluşturmuş gibi geliyor insana. Sanki salon karikatürleri çiziyor, Kiraz gibi ,lassalvi gibi , şiir gibi.Eleştiri yok, bazen kollar kısa, bazen uzun demiyeceğim . Bunları Barce kendisi farkedecek.Teşekkürler, selamlar.
Raşit Yakalı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder