7 Ekim 2012 Pazar

ALİ GALİP ALTUNÇUL İLE BİR RÖPORTAJ

Karikatürist Ali Galip Altunçul ile Eskişehir'deki evinde yaptığım lokum tadında bir röportaj. İzlemek için tıklayınız..
http://www.facebook.com/video/video.php?v=4510244801439&saved#!/rasityakali
-----------------------------
HANGİNİZİ HANGİNİZE EMANET EDEYİM.
Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri Müzesinde açtığım 50.yıl karikatür sergimin ikici gününde yılların dostu Ali Galip Altunçul, müzeye ziyaretime geldi. Daha sonra Müze yönetim kurulu bizi köfteci Ahmet’e götürdü. Vaktimiz çok dardı. Saat 15.0 da sayın Eskişehir valisi sergimize geleceklerdi. Yolda TEMA vakfı temsilcisi Halil Güngör ile karşılaştık O da bizi kahve içmeye davet etti.Köfteleri yedik kahvelerimizi içtik ve ben bu araya bir de röportaj sıkıştırdım./Altta/
Sadettin hocam bu arada bir de derse girecekti, derse giderken bizi de Ali Galip kardeşimin evine bıraktı .Orada da bir röportaj yapayım derken birden omuz çantamı kaybettiğimi anladım.Galip bana gülerken o da çantasını kaybettiğini anladı. Ve vali bey gelmeden biz onları aramaya çıktık, İPAD ı çantamın içineydi. Galip kardeşimin eşi bizi balkondan uğurlarken:” Hanginizi hanginize emanet etsem,bilmem ki!...”dedi halimize gülerek. Çantalarımızı TEMA bürosunda unutmuşuz, onlarda binayı terketmek üzereymişler..
Bu zaman diliminde Sadettin bey beni bütün müzeleri de gezdirdi .Resim sergisi, lületaşı sergisi ,cam üfleme salonu…vb.
Haaa bir de kızının nikah saatini aldık kurşunlu handaki nikah memurluğundan. Hocam çok hızlısınız valla, size ayak uydurmakta zorlanıyorum.” Dedim. O Da bana “ Sen de iyisin hani.”dedi.
İşim saat 16.00 bitti. Ben rahmetli Atila Özer arkadaşımın sevgili eşi Vicdan hanımla buluştum. Ver elini çiğ börekçi..Otobüsüm saat 24.00’ teydi. Beni Vicdan hanımefendi uğurladı. Eskişehir’den bir sürü yeni dostluklarla ayıldım.
Not;/ Cumartesi gecesi dünya evine giren Ayşe kızımıza ve sevgili eşine ömür boyu mutluluklar diliyorum.Gökten üç elma düştü, biri sizlere biri,bana biri de yeni evlilere..

Bu manzara karşışında "GUT" "MUT" dinlemedim tabiiii..
"Köftecide çalışanların hepsı Ali Galip!i hemen tanıdı."
"Raşit'çiğim bu senin çantan öteki benim,demek ki burada unutmuşuz."

"Hııımmmm... ne tad.Çiğ börekler harika,teşekkürler Vicdan hanım.."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder